BAYİLİK

  1. Anasayfa
  2. >
  3. Bayilik

Korku Evi Bayilik ve Kurulumu

Korku evi sahibi mi olmak istiyorsunuz? Daha önce bir korku evine gittiniz ve bunun bir fırsat olduğunu mu fark ettiniz? Bu yazımız da tüm sorularınıza yanıt bulacaksınız.

Aslında Korku Evi Nedir?

Türkiye de adı korku evi olarak duyulsada, aslında bir kaçış oyunudur. Kendi oyunumuzda olmak üzere bir çok senaryo korku temalı kaçış oyunudur. Genel de 60 dakika süre verilir, odalar kamerayla izlenir ve içerde canlı aktör bulunur. Korku unsurlarının %90'ı canlı aktöre dayalıdır diyebiliriz. %10'luk pay ışık ve ürkütücü müziklerle ilgidir. Tarihçe

Nereden Başlamalıyım?

Daha önce bir korku evine gittiğinizi veya arka planını görme şansınız olduğunu varsayalım. Sektörümüzü en cazibeli kılan unsurlardan biriside basit ve düşün maaliyetli görünmesidir. Aslında görüldüğü kadar basit değil.

Korku evi için gerekenler listesini ve çalışma prensibimizi aşağıda sizler için sıraladık.

Ölçülendirme, dizim planı yapıldıktan sonra tüm malzemelerin seçimlerini yapıyoruz ve satın alma işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Nakliye işlemleri tamamlandıktan sonra, renk seçimi yapılıp boya yapılır ve montaj gerçekleşir.

Elektrik sistemi ayarlanır, kamera sistemleri yerleştirilir ve data hatları çekilir. Ses sistemi ve mikrofon düzeneği kurulur. Alçak gerilim ve yüksek gerilim kablolaması yapılır ve kanallar çekilir.

Admin yönetim paneli hazırlanır. Düğmeli yönetim konsolunun hazırlanması işlemleri gerçekleştirilir. Şifrelemeler ve kilit sistemleri oda oda gerçekleştirilir. Ağaç ve metal dekorasyonlar senaryoya ve akışa göre yerleştirilir ve montelemesi yapılır.

Boya ile gölge ve derinlik çalışamaları yapılır ve ışıklandırmalar yapılır. Ses sisteminin kurulmasından sonra alıcı ve verici montajı ile mikrofon ve hopörlerler yerleştirilir.

Ses denemeleri yapıldıktan sonra, korku evinin akustik ayarları yapılır.

Web sitesi ve dijital pazarlama/reklam konularında destek verilip arz talep oluşturulur.

Lütfen aşağıda ki bilgileri tamamlayıp tarafımıza iletiniz:
1. Hangi şehirde yaşıyorsunuz?
3. Ne tarz bir oyun istiyorsunuz? (korku temalı kaçış oyunu, yada sadece klasik kaçış oyunu)
4. Korku evi ile ilgili nasıl bir desteğe ihtiyacınız var (kurgu/bulmaca? dekor/tasarım?)
5. Korku evi için ön gördüğünüz bütçe nedir?
6. Oyun kurulacağı ev veya mekan hazır mı? Kaç m2? kaç katlı? kaç odalı? 7. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçin: +90 552 925 31 89

Bayilik Talep Formu